תכנון פיננסי

תכנון פיננסי הינו תהליך מתמשך, אשר במהלכו מלווה המתכנן הפיננסי את לקוחותיו במטרה לגבש תוכנית פיננסית המותאמת לצרכי ולרצונותיו האישיים של הלקוח.

עבודה בשיתוף עם מתכנן פיננסי מומחה מאפשרת להגיע לכל המטרות שהוצבו, להקל על המעבר מעבודה לפרישה, לצבור הון מספק להכנסה רציפה לאחר הפרישה תוך התחשבות בתוחלת החיים המתארכת. כמו כן גם לקחת בחשבון אירועים לא מתוכננים כולל סיטואציות מורכבות וקטסטרופות.

אנחנו בחברת פוקוס מסייעים ללקוחותינו במגוון רב של נושאים:

תכנון התיק המשפחתי וניהול סיכונים

אנו בונים בשיתוף פעולה עם הלקוח תוכנית המתאימה לצרכי התא המשפחתי האינדיבידואלי שלו. המתכנן הפיננסי אוסף נתונים מהלקוח, מוציא מידע מן המסלקה הפנסיונית ומרכז נתונים. על פי כל המידע שנאסף מבצעים פיזור של הנכסים בין קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה, ההשקעות הפיננסיות וההשקעות האלטרנטיביות באופן המותאם ביותר לצרכיו ומטרותיו של הלקוח.

בבניית התוכנית מזהה המתכנן שלנו סיכונים, מעריך את משמעות התרחשותם ונערך להתמודד עימם. נלקחים בחשבון סיכונים כגון אובדן כושר עבודה, מחלה קשה, נכות זמנית או קבועה, מצב סיעודי וכיוצ"ב. תהליך נכון של ניהול סיכונים לוקח בחשבון מצבים כגון אלו ומעמיד את ההגנות הטובות ביותר להתמודדות במידה ומצבים אלו יתממשו, מבלי שהלקוח יפגע כלכלית. בנוסף המתכנן שלנו מקיים השוואת עלויות בין חברות הביטוח השונות ומשלב בין מוצרים הקיימים בשוק הביטוחים באופן כזה שלא יתבצע ביטוח יתר שלא לצורך.

המתכנן שלנו מבצע בכל זמן מה סקירה חוזרת של כל נתונים, על מנת לבדוק האם התוכנית שגובשה עומדת במטרות שהוצבו ובמידת הצורך מבצע בשיתוף עם הלקוח אדפטציה לשינויים בתוכניות הלקוח בהתאם לשינויים פנימיים ו/או חיצוניים בהתנהלות הפיננסית של התא המשפחתי הכלכלי.

תכנון פרישה ממבט המיסוי וממבט הכנסות/הוצאות

תכנון פרישה ע"י מתכנן מקצועי ומיומן זהו צעד הכרחי במציאות בה תוחלת החיים מתארכת וצפויות שנים רבות של פנסיה.

במהלך החיים אנו רוכשים מקצוע, מעמד חברתי, בונים בית, מגדלים ילדים, מבלים בחופשות, ומבצעים הכנות ליום שבו נצטרך לממן חיים ארוכים יותר של פרישה באותה רמת חיים אליה התרגלנו. האתגר – לצאת לפרישה בכבוד.

המתכנן שלנו מסייע ללקוחותיו להתאים את ההכנסה העתידית ביום שלאחר היציאה לפרישה, לרמת החיים אליה הורגל התא המשפחתי טרם היציאה לפרישה.

לקראת הפרישה אנו מלווים את לקוחותינו בנקודות הבאות:

  • איסוף כל החומר הרלוונטי
  • מיפוי נוסף של הנכסים ההוניים והנכסים מהם תתקבל הקצבה החודשית
  • ליווי מול המעסיק ומול הרשויות בכל הנוגע לטפסי 161
  • פריסת פיצויים והחלטה האם לבחור לקבל פטור על הקצבה או פטור על הפיצויים והכל כמובן בהתחשבות בהיבטי המיסוי.

במידת הצורך בגורמים מקצועיים נוספים (יועצי מס, רו"ח ועו"ד) אנו נעזרים באנשי המקצוע המתאימים והמקצועיים ביותר. קבלה של כל החלטה מושפעת ישירות מהבנת היעדים הכלכליים של לקוחותינו, הבנת האתגרים והחלומות (כולל מה ואיך נכון להעביר לדור הבא) ושימוש בידע.

המתכננים המקצועיים שלנו באמצעות המיומנויות והכלים שברשותם חוסכים ללקוחותיהם זמן רב ומאמץ ומביאים אותם לפרישה באופן האופטימאלי ביותר עבורם.

מימוש זכויות רפואיות

כל אדם שנפגע בתאונה (הן דרכים והן עבודה), חלה במחלה או סובל מליקוי רפואי המגביל את תפקודו, זכאי עפ"י חוק לקבל זכויות וכספים מהמדינה (המוסד לביטוח לאומי ומס הכנסה) ו/או מחברת הביטוח באם הוא מבוטח. זכויות אלו מגיעות לאנשים שנפגעו במקום עבודתם וכן למי שסובל מאובדן כושר עבודה או השתכרות כתוצאה מפגיעה פיזית או נפשית.

לעיתים הלקוח אינו מודע לכך שמגיעות לו זכויות עקב בעיות רפואיות שונות. המתכננים שלנו מסייעים ללקוחותיהם, הן בידע לגבי זכויות אלו והן בחיבור עם אנשי מקצוע המתמחים בנושא מימוש זכויות רפואיות המגיעות לאזרחים בגופים הממסדיים השונים.

בדיקת עמלות

אדם יחיד ו/או משפחה יכולים להגיע לחיסכון של אלפי שקלים בשנה ע"י הפחתת עמלות הבנקים ומחזור הלוואות ומשכנתאות. מומלץ לבחון את גובה העמלה בבנק ולבדוק האם יש אפשרות להשיג תנאים טובים יותר באותו הבנק או בבנקים המתחרים.

הלוואות ומשכנתאות בסדרי גודל גבוהים שנפרסו על פני שנים רבות, לעיתים מורכבות מהחזרים לא נכונים, מתשלומים גבוהים למדי ומתנאים שאינם מתאימים לכושר הכלכלי ועלולים להזיק עד כדי יצירת פיגורים וחובות ואף איבוד נכס.

הסוכנים שלנו בשיתוף עם אנשי מקצוע נוספים ערוכים היטב ויודעים לבצע את הבדיקות הרצויות על מנת לתת ללקוחותיהם אלטרנטיבות כדאיות ומתאימות ביותר לכושרם הכלכלי.

תכנון מס והחזרי מס

תכנון מס הוא שימוש בכלים שנותן החוק על מנת להפחית את חובות המס של יחיד או חברה.

תכנון מס שנעשה ע"י מתכנני מס מקצועיים בעלי ידע והכרות מעמיקה עם החוק, עשוי לזכות את הלקוחות בהקלות משמעותיות ולחסוך להם סכומים בלתי מבוטלים מדי שנה ובנוסף לקבל החזרים על פעולות שנעשו במהלך השנה.

המתכננים שלנו עובדים בשיתוף עם מתכנני המס המובילים והמקצועיים ביותר בשוק על מנת לסייע ללקוחותיהם למצות עד תום את החזרי המס והקלות המס המגיעות להם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות